schodnia

Schodnia budowlana – cechy i zastosowanie

Nowoczesne konstrukcje rusztowań przyspieszają prace remontowo-budowlane i czynią je  bezpieczniejszymi. Dzięki zastosowaniu elementów takich jak schodnie codzienne obowiązki pracowników budowlanych stają się prostsze do wykonania i przyjemniejsze. Rusztowanie ze schodnią ma wiele zalet i może być wykorzystywane do realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji.

Schodnia budowlana – czym jest?

Schodnia budowlana to metalowa konstrukcja wbudowana w rusztowanie stanowiąca ciąg komunikacyjny. Składa się nie tylko ze schodów, ale i z zabezpieczających przed upadkiem z wysokości solidnych poręczy. Odpowiednie odległości pomiędzy stopniami oraz głębokość stopni przemawiają za jej bezpieczeństwem i komfortem użytkowania. Chociaż dostępne są również schodnie stalowe, najczęściej wykonuje się je obecnie z aluminium, dzięki czemu konstrukcja jest nie tylko stabilna i wytrzymała, ale także lekka i wygodna w transporcie.

Zalety schodni budowlanej

Wykorzystanie schodni ma praktycznie same zalety. Dzięki niej pracownicy budowlani nie muszą wspinać się po niestabilnych i niewygodnych w użytkowaniu drabinach. Wbudowana w rusztowanie schodnia daje wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapewniają go poręcze montowane przy schodach i wokół ramy, a także szerokie podesty robocze. Schodnia usprawnia przemieszczanie się osób na konstrukcji oraz ułatwia przenoszenie materiałów budowlanych i sprzętu pomiędzy miejscami prac. Jest niezastąpiona szczególnie przy pracach na dużych wielopoziomowych budynkach. Proste mocowania sprawiają, że montaż rusztowania przebiega szybko i nie wymaga narzędzi. Konstrukcja  gwarantuje elastyczny sposób montażu – kierunek ustawienia schodów czy kąt nachylenia stopni mogą być modyfikowane w założności od potrzeb.

Zastosowanie schodni budowlanej

Rusztowania wyposażone w schodnie znajdują zastosowanie przy różnych rodzajach przedsięwzięć. Wykorzystywane są do prac budowlanych, remontowych, konserwacyjnych, termoizolacji czy renowacji. Mogą być ustawiane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ułatwiają prace na ogromnych wielokondygnacyjnych obiektach, ale także na znacznie mniejszych, np. kamienicach i domach jednorodzinnych. Cechy tego typu rusztowań zostały docenione również poza branżą budowlaną – schodnie stosowane są m. in. do montażu instalacji czy mycia okien.

Wynajem rusztowania ze schodnią

Cena zakupu rusztowania ze schodnią na własność jest bardzo wysoka, podobnie jak koszty przechowywania, co czyni inwestycję nieopłacalną. Szczególnie jest nieuzasadniona, gdy potrzebujemy rusztowania jednorazowo do przeprowadzenia krótkotrwałych prac. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą firmy, takie jak nasza, wypożyczające rusztowania na doby. Oferty obejmują oszacowanie ilości potrzebnego sprzętu, transport konstrukcji do klienta, profesjonalny montaż, demontaż i odbiór z miejsca prac. Jest to więc rozwiązanie nie tylko o wiele bardziej korzystne ekonomicznie niż kupno, ale i wygodniejsze.