Rodzaje rusztowań i zalety ich zastosowania w stosunku do wykonywanych prac.
Współczesne rusztowania różnią się od siebie, w zależności od zapotrzebowania możemy wydzielić różne jego typy, aby całość konstrukcji maksymalnie dostosować do użytkownika. Inne rusztowania zbudujemy przy elewacji budynków, inne będziemy używać na obiektach przemysłowych, a jeszcze inne użyjemy np. przy lekkich pracach monterskich, serwisach, drobnych awariach.
Rusztowanie ramowe
Pierwszym rusztowaniem, jest oczywiście bardzo popularne rusztowanie „ramowe”. Jest ono często spotykane przy wszelkiego rodzaju pracach elewacyjnych: termomodernizacjach, pracach konserwatorskich, odświeżaniu i malowaniu fasad budynków. Ma ono również zastosowanie przy pracach dekarskich, gdzie odpowiednim wypoziomowaniem rusztowania i dopasowaniu elementów, jesteśmy wstanie dostosować podest roboczy pod prace wykonywane na dachy budynku. Rusztowanie ramowe jest szybkie w montażu, stabilne i bezpieczne. Ma ono możliwość poszerzania podestu roboczego, aby praca była wygodna i ergonomiczna.
Rusztowanie modułowe
Kolejnym „typem” rusztowania jest rusztowanie modułowe. Stosujemy je głównie w obiektach przemysłowych, gdzie duża ilość „przeszkód” w postaci, rur, belek stalowych, szybów wentylacyjnych, kabli itp… uniemożliwia swobodny montaż rusztowania ramowego. Rusztowanie to pozwala na budowanie przestrzennych konstrukcji, które nie muszą być kotwione w elementy konstrukcyjne budynku. Jest to bardzo wszechstronny typ rusztowania. Często spotykany na obiektach przy skomplikowanej bryle budynku: np. kościoły. Jest ono nieco bardziej skomplikowane w montażu, jednak pozwala na dopasowanie konstrukcji pod każdy rodzaj prac.
Rusztowanie aluminiowe
Trzecim rodzajem rusztowań są lekkie rusztowania aluminiowe. Zastosowanie kół jezdnych pozwala na jego mobilność. Montaż takiego rusztowania jest bardzo szybki i prosty. Materiał z którego zbudowane są tego typu rusztowania sprawia, że są lekkie. Doskonałe do prac konserwatorskich, wszelkich naprawach, malowaniach wewnątrz budynków, pracach instalacyjnych.
Rusztowanie aluminiowe
Czwartym „typem” rusztowania są dobrze znane i powszechnie używane rusztowania warszawskie. Jest to proste rusztowanie oparte na konstrukcji ramowej. Jest ono powszechne przy remontach dachów, pracach murarskich itp. Takie rusztowanie ma ograniczoną wysokość, maksymalna jego wysokość to 8 metrów, przy zastosowaniu zakotwienia do ścian budynku. W dzisiejszych czasach, jest to rusztowanie wypierane z dużych budów, na rzecz nowocześniejszych i bezpieczniejszych rozwiązań, np. rusztowania ramowe czy rusztowania aluminiowe.
W firmie TECH_BUD, posiadamy i udostępniamy klientom każdy typ rusztowania, doradzimy, przywieziemy, zamontujemy. Staramy się maksymalnie dopasować do zapotrzebowania naszych kontrahentów.